Útkövetés
Együtteseink
Statisztika
Tartalom találatai : 128881Ki olvas minket
Oldalainkat 20 vendég böngésziArchívum |
* * *2016. december 21-én délután iskolánk dalos kedvű növendékei óévbúcsúztató karaoke partyval zárták az évet. A jó hangulatú rendezvényen minden résztvevő ajándékot és emléklapot kapott, a közönség pedig Bachraty Marcell előadását tartotta a legjobbnak, aki Szécsi Pál Gedeon bácsi című számát énekelte nagy sikerrel. Felkészítő tanár: Ferenczikné Szabó Orsolya
* * *
2016. november 23-án a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola által megrendezett Megyei Gordonkás Találkozón színvonalasan képviselte iskolánkat SZABÓ MIRJAM, NAGY LEVENTE CSABA, RÁCZ ANNA ÁGNES és TOMKA ISTVÁN. Felkészítő tanáruk BÓDISS MIKLÓS, zongorán közreműködött LAKATOS ANIKÓ tanárnő.
* * *
Fúvószenekarunk 2016. október 23-án Szálkai János vezényletével Nemzeti Ünnepünk alkalmából térzenét adott az 1956-os emlékműnél, majd közreműködött az ünnepség és a koszorúzás alatt.
* * *
* * *Az idei tanévben október 18-án került sor a budapesti „Operakaland” nevű kirándulásunkra. Ez alkalommal 28 tanuló tekinthette meg Puccini: Bohémélet című operájának 2.0-ás verzióját, mely a mai fiatalok számára próbálja az opera műfaját közelebb hozni. A 3 órás előadás után a diákok fáradhatatlan és tevékeny érdeklődéssel vettek részt a Néprajzi Múzeum Hangzavar című interaktív foglalkozásán. Köszönjük a szervezést Szilágyi-Kondor Zsuzsa és Pintér Éva tanárnőknek!
* * *
Sárrétudvari idén ünnepli „Költő” Nagy Imre születésének 120. évfordulóját. Ebből az alkalomból a berettyóújfalui Bihari Múzeum és Sárrétudvari önkormányzata Mezei virágok címmel verseskötetet adott ki a költő eddig nyomtatásban meg nem jelent verseiből. A kötetet október 17-én ünnepélyes keretek között adták át az olvasóközönségnek, mely során elhangzott Nagy Imre a Sötétség vizén című verse is. A költeményt Csenki Imre négyszólamú férfikari művében megzenésítette, melyre a Bihari Múzeum munkatársai találtak rá az évforduló kapcsán. A mű rézfúvós kvartettünk előadásában csendült fel a szerepi Rácz Endre szavalatával. Az együttesben közreműködtek: Smidróczki Zsolt, Szilágyi-Kondor Zsuzsa, Daróczi Bettina és Béres Dávid. * * ** * *2016. szeptember 30-án délután a Zene világnapja alkalmával tanulóink egy rendhagyó zenés kézműves-foglalkozáson vehettek részt. Megcsodálhattuk Juhász János soproni hangszerkészítő kézzel készített népi hangszereit, majd a gyerekek el is készíthették a pásztorok hatlyukú furulyáját. A délután folyamán minden egyes saját kézzel létrehozott hangszer megszólalása óriási sikerélményt váltott ki a készítőikből.
* * *
* * *A Nemzeti Filharmonikusok művészei 2016. szeptember 15-én délután Úton a Zene címmel ismeretterjesztő koncertet adtak iskolánkban. Móré Irén (fuvola), Herendiné Szekeres Gizella (hegedű), Fazekas Beatrix (cselló) és Joó Szabolcs (ütőhangszerek) kifejezetten a fiatal korosztály számára összeállított műsora nagy sikert aratott a gyerekek körében. A koncertet követő "Kismester Kurzus" keretén belül iskolánk két tehetséges növendéke, Fekete Bernadett (hegedű) és Kolozsi Vivien (ütőhangszerek) mutatkozhatott be előttük, akik ösztönző és segítő szakmai tanácsokat kaptak további zenei munkájukhoz. * * *Furulyaegyüttesünk ezen a nyáron is felejthetetlen napokat töltött együtt 2016. júliusában a balatongyöröki táborban. Enikő néni, András bácsi és Zsolti bácsi gondoskodtak a kiváló hangulatról, melynek csak töredékét adja vissza az alábbi videó: /katt a képre/
* * *
Traktoros felvonulással szórakoztatták június 25-én Sárrétudvariban a Falunap és betyártalálkozó résztvevőit.
Közös koncert a kisújszállási Mellofon Fúvós Együttessel a Ladányi Nyár nyitórendezvényén július 2-án a szabadtéri színpadon:
2016. júliusában a "Tücskökkel" kibővült zenekarunk Balatongyörökön táborozott, ahol az aktív zenélés mellett tanárainknak - Szálkai Jánosnak, Sándorné Kovács Enikőnek, Gál Andrásnak, és Smidróczki Zsoltnak - köszönhetően számos szórakoztató programban is részt vehettek a gyerekek.
* * *
* * ** * *Fúvószenekarunk Szálkai János vezetésével 2016. május 29-én az Erőss Lajos Református Általános Iskolában, majd a városi fürdőben szórakoztatta színes műsorral a gyermeknapi rendezvények résztvevőit.
* * *Gratulálunk kiváló trombitás növendékünknek, Tomka Joelnek és tanárának, Smidróczki Zsoltnak!
* * *Aki április 17-én vasárnap 10 órakor kint járt a piacon egy vidám, zenés flashmob (villámcsődület) közepébe csöppenhetett bele. Művészeti iskolánk fúvószenekara Szálkai János vezetésével népszerű operett slágerekkel lepte meg a ladányi közönséget. A közös éneklés semmi máshoz nem fogható, fantasztikus élményében lehetett része mindenkinek, aki dalra fakadt az ismerős melódiák hallatán. Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult az esemény sikerességéhez: a szép időnek, a piac közönségének, iskolánk növendékeinek és szüleinek, tantestületünk tagjainak, az Áfész Énekkari Egyesületnek, az id. Csenki Imre Vegyeskarnak, a Kossuth Olvasókörnek, a LadányTV-nek, Farkas Dezsőnek, Csontos Gabriellának, Gombos Imrének, Szabóné Bojtor Évának és Szabó Viktóriának. A felvételt szerkesztette: Csontos Gabriella. (Kattints képre!)
* * ** * *Idén is mikrofont ragadtak dalos kedvű pacsirtáink és 2016. április 1-én Vitális Éva tanárnő szervezésében a zeneiskola Karaoke-party-ján mutatták be hangulatos produkcióikat. Az egyéni és páros előadások jutalomban részesültek, a közönségdíjat pedig Kóródi Kinga vehette át.
* * *2016. március 15-én a nemzeti ünnepünk alkalmából tartott megemlékezésnek az esős időjárás miatt a Művelődési Ház adott otthont. Az emlékünnepségen közreműködött iskolánk fúvószenekara Szálkai János vezényletével.
* * *
2016. március 12-én a püspökladányi Gellér Sándor Városi Sportcsarnokban került megrendezésre az Országos Nyílt "A" és "B" kategóriás Mazsorett Verseny. Az egész napos rendezvényt iskolánk fúvószenekarának műsora nyitotta meg. Vezényelt Szálkai János. Ugyanezen a napon este kürtöseink nyitották meg a helyi Vadászbált. ( VIDEO)
* * *
2016. február 20-án immáron 15. alkalommal került megrendezésre Derecskén a Megyei Kürtös Találkozó. Iskolánk, mint minden évben, az idén is részt vett a rendezvényen. Öt növendékünk képviselte iskolánkat: I.korcsoport: Vas Patrik Csaba, Mile Péter Ádám, Kiss Tamás II. korcsoport: Kékesi Mirjam, Szabó Sámuel Péter
* * *
Rövid összefoglaló a műsorból!
KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS
A Csenki Imre Alapfokú Művészeti Iskolai vezetősége és a Zenei Nevelésért Alapítvány nevében szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik hozzájárultak a 2016-os FARSHANGI jótékonysági rendezvényünk sikeréhez.Köszönjük a jelmezek és díszletek elkészítését, a sok-sok tombola ajándékot, a szállításban, pakolásban való önzetlen segítséget, a finom sütiket, üdítőket. Nagyon hálásak vagyunk a biztatásért és a sok-sok tapsért. Bízunk abban, hogy maradandó élményeket sikerült szerezni mind a szereplő gyerekeknek, mind a nézőknek.Segítőink,támogatóink:
Állattenyésztők és Tejtermelők Szakboltja, Arnóth Sándorné, Balogh Sándorné, Baranyai László, Bartháné Balogh Anna, Bodó Sándor, Bóné Istvánné, Burzuk Erika, Burzuk Imre, Dajkáné Gyermán Krisztina, Darainé Tóth Krisztina, Daróczi László és felesége, Dombi Imréné, Dorogi Márton Városi Művelődési Központ Tagintézmény, Egyesített Óvodai Intézmény, Farkas László, Gombos Imre, Kárai Imre, Klorid Festékbolt, Kóródi Sándor, Kóti László, Közművelődésért Közalapítvány, Lackó-Szilágyi Imre, Lövei Károly, Márkus Gábor, Molnár János, Nagy Benjámin, Parti Papír Kereskedés, Püspökladányi Gyógyfürdő Egészségügyi Szolgáltató és Sportszervező Kft., Smidróczki Ágnes, Szabó Imre, Szabó Lajos, Varga Lajos, Vargáné Rácz Katalin, Vona Erzsébet
Sok szeretettel gratulálunk a műsor minden résztvevőjének, tanároknak és tanítványaiknak!
18. FARS(H)ANG
2016. február 19. és 21. között immár 18. alkalommal tartotta meg 3 farsangi előadását a Csenki Imre Művészeti Iskola. A siker ezúttal is teljes volt - három "teltházas" előadás úgy, hogy a szombati koncertre már az első jegyárusító napon elfogyott az összes jegy! Változatos, a zene és a művészet minden ágát érintő műsor, bő 4 órás időtartamban, rengeteg nyereménnyel és persze sok-sok nevetéssel, nagyszerű hangulatban. Úgy is mondhatnám - a címre is utalva - hogy most már "nagykorúak", felnőttek lettünk, de ezt a kreatív, ötletekben gazdag Tantestületet ismerve nem tudom, mennyire igaz ez a megállapítás? Ha a Fars(h)angról van szó, mi tanárok szinte mindannyian egy kicsit "megőrülünk" és újra éljük a gyerekkort, legalábbis annak játékos korszakát. Azt valljuk, hogy: „az alkotó élet titka az, ha felnőtt korban is megőrizzük a gyermekkor szellemét és varázsát.” Amikor azt kérdezték és kérdezik tőlem és kollégáimtól a szülők, ismerősök, hogy mi a titka ennek a 18 éve tartó, sikert-sikerre halmozó "mókatárnak" - annak, hogy évről-évre mindig képesek vagyunk megújulni - azt hiszem, ez lehet az egyik magyarázat, a másik pedig a gyerekek! Az idei műsorunkat elnézve már a bevezető, szimfonikus zenekart követő első műsorszám rengeteg gyerekkel, színes, ötletgazdag jelmezekkel és sokféle zenével mindent elmondott a gyerekek (és szüleik) hozzáállásáról, lelkesedéséről. Az utána következő nagyobb létszámú produkciókban - a néptáncosok, a zongoristák, az ütősök, majd a második részben a furulyazenekar a kis hegedűsökkel, a gitárosok és persze a rezesek, valamint a fúvószenekar - tele volt a színpad különböző korú, lelkesebbnél-lelkesebb fiatalokkal. Új színfoltot jelentett a sok előképzős csoport változatos és színes műsora, valamint a tanárnők "fekete-fehérnép" látványos és sejtelmes tánca. A legújabb mókamester, Beregszászi Tamás "show-műsora" azért volt különleges, mert - azt gondolom, - erre csak ő képes a tanárok közül. Nem említettem még a vonósok sokszínű programját - külön a csellisták rövid velős " pörgését"- valamint az első rész legmegindítóbb perceit adó "Vigyázz a madárra!" műsorszámot, amiben szinte valamennyi tanszakból szerepeltek gyerekek. Mindegyik műsorszámról azt hiszem, oldalakat lehetne írni - de szerintem ez ellen a kollégáim tiltakoznának elsők között - mert nem ez a lényeg. Számunkra sokkal fontosabb az, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a próbák és az előadások alatt egyaránt. Ilyenkor minden szereplőt átjár egyfajta „életérzés” amivel a nézőknek, szülőknek és hozzátartozóknak olyan élményt, örömöt nyújtunk, mely sokáig elkíséri és segíti őket. A záró műsorszám - mely most kivételesen nem mese volt - nagyszerűen mutatta be ezt a gondolatot: a Fúvós zenekar kíséretével együtt énekelte a Tantestület és nagyobb "gyerekeink" Eisemann Mihály jól ismert slágereit, melyhez nagy örömünkre a közönség soraiból is egyre többen csatlakoztak. Vajon kaphattunk-e volna nagyobb elismerést és dicséretet annál, hogy a négy és félórás előadások végén a nézők állva, tapsviharban részesítve kérték-várták a ráadást? A választ Önökre bízom...
Bódiss Miklós * * *
VIDEO
* * *Színvonalasan képviselte iskolánkat SZABÓ MIRJAM, KECSKÉS ALEX DÁNIEL és TOMKA ISTVÁN a 2015. november 25-én Debrecenben a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola által megrendezett Regionális Gordonkás Találkozón. Tanáruk: BÓDISS MIKLÓS.
* * *
GRATULÁLUNK FURULYÁSAINKNAK!!!!
AJTAI RITA LEONETTA 1. korcsoport - BRONZ minősítés
Zongorán közreműködött: HODOZSÓ NORBERT
* * *Gratulálunk KÜNDEÁN MISIKÉNEK és tanárának LAKATOS ANIKÓNAK a 2015. november 26-29-én Budapesten megrendezett VII. Országos Zeneiskolai Ferenczy György Zongoraversenyen való sikeres szereplésért! * * *Rézfúvós Kamaraegyüttesünk Smidróczki Zsolt vezetésével 2015. november 7-én a Berettyóújfalui Szakképzési Központ Karacs Ferenc Gimnáziuma szalagtűző ünneségét színesítette fanfárjával, majd november 9-én Debrecenben a Megyei Klebelsberg-napon színvonalas bemutatóval képviselte iskolánkat. * * *
Fúvószenekarunk 2015. október 23-án Szálkai János vezényletével Nemzeti Ünnepünk alkalmából térzenét adott az 1956-os emlékműnél, majd közreműködött az ünnepség és a koszorúzás alatt.
* * *
GRATULÁCIÓ!!!!!!!!!!! A 2015. október 20-án második alkalommal megrendezésre kerülő abonyi Országos Bihari János Hegedű- és Vonós Kamarazenei Fesztiválon KÓRÓDI KATINKA és VARGA VERONIKA hegedű-zongora duója II.korcsoportban ARANY minősítést szerzett. Gratulálunk a lányoknak és felkészítő tanáraiknak: Kóródiné Bojtor Anikónak, Lakatos Anikónak és Farkas Ágnesnek! * * ** * *
A 2015. évi TÁMOP-os táboraink sorát augusztus 10 és 17 között a fúvószenekar és utánpótlás zenekarának magyarhertelendi tábora zárta. A színes programokkal eltöltött hét igazi közösséget teremtett, a tartalmas szórakozás mellett remek kikapcsolódást nyújtott valamennyi résztvevőnek. Köszönet a kísérőtanároknak, akik nélkül mindez nem valósulhatott volna meg: Szálkai Jánosnak, Gál Andrásnak, Sándorné Kovács Enikőnek és Smidróczki Zsoltnak.
* * *
A TÁMOP-os pályázati támogatásból augusztusban a Tádé együttes néptáncosai is egy felejthetetlen hetet tölthettek együtt a Farkasszigetben, a Tury Elemér Ökotáborban Koloszár Erzsébet és Golenya Gréta vezetésével.
KÉPEK* * *
A TÁMOP-os pályázatunknak köszönhetően 2015. júliusában nyolc napra Ökotáborba utazhattak Balatongyörökre furulyásaink és vonósaink, akik ismét ezernyi élménnyel gazdagodva tértek haza. Köszönjük a szervezőknek és a kísérőtanároknak: Sándorné Kovács Enikőnek, Kóródiné Bojtor Anikónak, Gál Andrásnak és Smidróczki Zsoltnak.
* * *2015. július 4-én a Városi Szabadtéri Színpadon a Ladányi Nyár nyitóestjének programját színvonalas műsorral gazdagították együtteseink: tantestületünk tagjaiból, diákjainkból és ismerős zenésztársainkból álló szalonzenekarunk, fúvószenekarunk az Ízisz mazsorett együttessel, valamint ütőegyüttesünk.
***
2015. június 27-én fúvószenekarunk nagy sikerrel szerepelt Szálkai János vezetésével az V. Nádudvari Országos Mazsorett Fesztiválon. A program színpompás felvonulással indult, majd az Ady Endre Művelődési Központ színháztermében folytatódott a mazsorett-együttesek bemutatóival.
***
***2015. június 11-12-én egészségnapokkal segítettük tanulóink egészségtudatos magatartásának kialakítását. Ezeken a vidám, zenés, sportos délutánokon az élőzenés torna után megismerkedhettünk az egészséges táplálkozás alapjaival és meg is kóstolhattuk a finom salátákat. Ezenkívül ingyenes egészségügyi szűrésekkel, virágültetéssel, kerékpártúrával és egyéb sportlehetőségekkel ösztönöztük a diákokat és szülőket az egészséges életmódra. ***
Varga Károly a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nyugalmazott tanára, zenepedagógus, híres rádiós személyiség vezette, aki ismét – a tőle megszokott módon – fantasztikus lendülettel, kisugárzással és hihetetlen energiával tette emlékezetessé ezt a versenyt is. Csapataink Vitális Éva tanárnő felkészítésével a következő minősítéseket érték el: Nagy Vivien, Varanyi Barbara, Szalóczi Bettina, Székely Ibolya - ARANY CUM LAUDE,
Romhányi Tímea, Egri Viktória, Varga Ákos, Domahidi Péter - ARANY,
Duró Barbara, Boros Boglárka, Hegedűs Boglárka, Horváth Richárd - BRONZ,
Juhász Jázmin Kincső, Szabó Beatrix Fanni, Rábai Réka - DÍCSÉRET.
ZENEIRODALMI VETÉLKEDŐ A ZENEISKOLÁBAN ( Bódiss Miklós gondolatai)
A 2014-15.tanév a vetélkedők-versenyek éve (is) a Csenki Imre művészeti Iskolában. Épp'hogy megemlékeztünk iskolánk névadójáról, Csenki Imréről 2014 decemberében, a Városi Múzeumban tartott hangulatos és sikeres vetélkedővel - januárban az Újévi Koncert után pár nappal (13-án) máris itt volt az újabb "feladat": a "Korról-korra" zeneirodalmi vetélkedő első fordulója. Ezt a versenyt a Magyar Rádió hirdette meg 7-8. osztályos zeneiskolás tanulók számára két fordulóban. Ilyen vetélkedőkön korábban is részt vettünk már - és mindig emlékezetes, szép sikert arattak tanulóink rajtuk. Így aztán mi,tanárok is nem kis izgalommal vártuk a nevezetes napot. Már csak azért is,mert a játékvezető nem más volt,mint Varga Károly, aki Budapesten főiskolai vezetőtanárként dolgozott évtizedeken át, és a Magyar Rádióban 57(!) évig volt zenei szerkesztő. ( Karcsi bácsiról nekem is vannak személyes és nagyon kellemes emlékeim még gyerekkoromból,amikor a Rádió akkori zenei vetélkedőjében - úgy hívták, hogy "Fülharmónikusok Klubja" - vettem részt. Már akkor feltűnt az, hogy Karcsi bácsi a nagy tudását játékosan és közvetlenül osztja meg velünk, gyerekekkel. Szerettem ide járni,amikor csak lehetett, nem mulasztottam el.) Négy csapat, összesen 16 fiatal adott számot a tudásáról és ismereteiről a zeneirodalom korszakaiból. Meg kell jegyeznem, hogy a vetélkedő azért is állt két fordulóból, mivel a reneszánsz kortól napjaink zenéjéig tartó korszakokat ölelte át - és ez olyan hatalmas anyag, hogy a két forduló is csak a korszakok leghíresebb zeneszerzőiről és egy-két nevezetes művükről szólhatott. Karcsi bácsi ezúttal is ugyanolyan közvetlenül, érdekességeket mesélve mondta el a feladatokat, mintha csak egy kellemes találkozón lettünk volna. Érezhetően jó hatással volt a gyerekekre, hiszen minden csapat szépen kitett magáért, még azok is nekibátorodtak, akik eleinte kissé megszeppenve figyeltek. Azt gondolom, hogy ez a vetélkedő - és a március 19-én tartott második forduló - valóban arról szólt, hogy minden versenyző úgy adjon számot tudásáról és ismereteiről, hogy akkor se érezze kellemetlenül magát, ha valamit még nem tud. Az első forduló a Reneszánsz-Barokk- Klasszikus korszakról szólt, a második fordulóban pedig a Romantika mestereitől indulva a századforduló, majd a XX.század szerzőin keresztül jutottunk el korunk zenéjéig, sok szebbnél-szebb zenei részlettel, érdekes, tanulságos történetekkel és feladatokkal. Természetesen ezen a vetélkedőn is a jobban felkészült és gyorsabban "kapcsoló" tanulók nyertek ( Nagy Vivien, Varanyi Barbara, Szalóczi Bettina és Székely Ibolya), de - a felkészítő tanárok (elsősorban Vitális Éva kolléganőm) örömére is - ezeken a napokon mindenki győztes volt! Mi, a művészeti iskola tanárai ennek örültünk a legjobban. Mindezt Karcsi bácsi is megerősítette, aki mindkét alkalommal külön gratulált a gyerekeknek és az iskola tanárainak egyaránt, kiemelve a rendezvény nagyszerű hangulatát és a tanulók felkészültségét.
Bódiss Miklós
***2015. március 27-29-én rendezték meg Győrött a VIII. Országos Maros Gábor Ütőhangszeres Szóló- és Duóversenyt, melyen a duó kategória 4. korcsoportjában Győri Ágnes és Győri Ildikó 2. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Szabóné Bojtor Éva. Gratulálunk és büszkék vagyunk Rátok!!! ***
***
2015. március 15-én délelőtt Szabó Sámuel Péter kürtjátékával színesítette az ünnepi istentisztelet műsorát, majd délután a Városi Ünnepségen iskolánk rézfúvósegyüttese közreműködött Smidróczki Zsolt vezetésével, valamint fúvószenekarunk Szálkai János vezetésével. ( Katt a képre) ***2015. március 7-én, szombaton immár 14. alkalommal ismét megrendezésre került Derecskén a Megyei Kürtös-találkozó. Iskolánkat négy növendék képviselte: I.korcsoport: Vas Patrik Csaba II. korcsoport: Kékesi Mirjam, Szabó Sámuel Péter III. korcsoport: Egri Béla Növendékeink méltón helytálltak a magas színvonalú találkozón. Kékesi Mirjam és Egri Béla a gálahangversenyen is képviselte iskolánkat. Felkészítő tanár: Szálkai János. Zongorán közreműködött: László Bernadett ***FarsHang 2015.
Rövid részletek láthatók a műsorból!
VIDEO1
VIDEO2
KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS
A Csenki Imre Alapfokú Művészeti Iskolai vezetősége és a Zenei Nevelésért Alapítvány nevében szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik hozzájárultak a 2015-ös FARSHANGI jótékonysági rendezvényünk sikeréhez.Köszönjük a jelmezek és díszletek elkészítését, a sok-sok tombola ajándékot, a szállításban, pakolásban való önzetlen segítséget, a finom sütiket, üdítőket. Nagyon hálásak vagyunk a biztatásért és a sok-sok tapsért. Bízunk abban, hogy maradandó élményeket sikerült szerezni mind a szereplő gyerekeknek, mind a nézőknek.Segítőink,támogatóink: Arnóth Sándorné, Bachraty Márta, Balogh Sándorné, Baranyai László, Béres Ibolya, Bojtor Sámuelné, Bóné Istvánné, Dajkáné Gyermán Krisztina, Dombi Imréné polgármester asszony, Dombi Imréné Makai Ildikó, Dorogi Márton Városi Művelődési Központ Tagintézmény, Farkas László, Gombos Imre, Hajdu Lajosné, Juhászné Orbán Mária, Kárai Imre, Kiss Tiborné, Kóródi Sándor, Közművelődésért Közalapítvány, Lackó-Szilágyi Imre, Lövei Károly, Madarász Viktor, Nagy Ágnes, Rövidné Bangó Róza, Skarabeus Kft., Smidróczki Ágnes, Szabó Imre, Tóth Irén Erzsébet, Városi Könyvtár Tagintézmény, Városüzemeltető és Gyógyfürdő Kft., Varga Lajos, Vona Erzsébet, önkéntes diák segítőink: Baranyai Réka, Győri Hanna, Szabó Imre, Vígh Tamás
Sok szeretettel gratulálunk a műsor minden résztvevőjének, tanároknak és tanítványaiknak.
akik 2014-ben adójuk 1 % -át alapítványunk számára ajánlották fel.
Mottó: "Eljött a Február és végre itt a CSIMI-mókatár, a műsor, amit mindenki úgy vár! "
Február 27 és 28-án, valamint március 1-én 17. alkalommal adtuk elő immár hagyományos farsangi műsorunkat, melyből tanárok és diákok egyaránt kivették részüket. Ha meggondolom, jövőre már "nagykorúak" leszünk, mert elérjük a 18-as számot... Jómagam, aki mind a tizenhét Farsangnak aktív résztvevője voltam és vagyok - több kollégámmal együtt- a próbák alatt, majd az utolsó előadás után el is gondolkodtam kissé azon, honnan is indult ez a "mókatár", ami most már megyeszerte (lassacskán országosan is) várva-várt eseménnyé "nőtte ki magát"? Bizony, a Zeneiskola már akkor sem túl nagy koncerttermében, Lavotta Kamilla igazgatónőnk vezetésével tartottuk az első ilyen vicces műsorokat a magunk és főként a gyerekek szórakoztatására, a 80-as évek végén (már akkor is "telt ház" előtt - de csak egyszer szerepeltünk, többek között olyan, azóta híressé vált kollégával, mint Massányi Viktor énekes)! Nos, azóta sok minden megváltozott, az viszont évek óta változatlan, hogy mind a három előadásra "elkapkodják" az összes jegyet - idén az utolsó hét elején már vasárnapra sem volt egy darab sem - és hogy négy óra alatt (!) egyetlen előadás sem ér véget (sőt, újabban már a 4 és félórás időtartamot is "elértük"...) Azt gondolom, hogy nem lehetünk eléggé hálásak a közönségünknek, amiért ennyi időt kibírnak ülve, a nem túl kényelmes székeken... Itt szeretném megköszönni a háttérben dolgozó szülőknek, a hangosítást végző embereknek is a segítségüket! Korábban is, most is több gratuláló kérdezte tőlem (is), hogy mi lehet ennek az állandó sikernek a titka és hogyan tudunk mi, zenetanárok így évről-évre megújulni? Most is csak annyit mondhatok, hogy ahol ennyi kreatív, ötletekben gazdag, gyerekeket magukkal ragadni tudó tanár van - ott nem maradhat el a siker! Ott tényleg csak az a "gond", hogy minden jelentkezőnek hogy szorítsunk helyet a műsorban? Hiszen a kis, először szereplő előképzősök sikeres bemutatkozása legalább annyira fontos, mint az évről-évre visszatérő korábbi tanulóink megbecsülése, akik nemegyszer messziről utazva, munkahelyük rosszallását is vállalva jönnek el hozzánk erre a hosszú hétvégére! Ilyen előzmények után, ( amikor a gyerekeket néha már úgy kellett "hazaküldeni" a zeneiskolából a nem túl rövid próbák után és az utolsó két hétben szinte óráról-órára be volt osztva, hogy mikor melyik csoport próbál a nagyteremben), azt hiszem természetes dolog volt, hogy a kisebb-nagyobb gyerekek és fiatalok egymást múlták felül a színpadon a három nap alatt. Sőt! Főként az utolsó napon éreztem azt, hogy az idei műsorunknak nem volt gyengébb "pontja", a nagyon lelkes közönség nem véletlenül részesített MINDEN műsorszámot vastapsban! Azt gondolom, hogy két tanítványom véleménye - "Ha lehetne egész évben csak a Farsangra készülnék, mert olyan jó itt lenni!" - illetve " Jövőre már én is hangszerrel szeretnék szerepelni a műsorban!" - sok mindent elmond a próbák, a készülődés hangulatáról és a sikerekről. És ezeket a gondolatokat bármelyik kollégám tanulóitól is idézhettem volna!
Bódiss Mikló ******Általános iskolásoknak szóló zenei ismeretterjesztő hangverseny-sorozatunk első hangversenyén, 2015. január 9-én, a szimfonikus zenekar hangszereivel, valamint Brahms és a Strauss család remekműveivel ismerkedett meg a lelkes és aktív közönségünk.
***2015. január 9-én iskolánk szimfonikus zenekara újévi hangversennyel köszöntötte Püspökladány város lakosait a Dorogi Márton Városi Művelődési Központ színháztermében. Bodó Sándor országgyűlési képviselő úr és Márkus Gábor alpolgármester úr újévi köszöntője után számos népszerű keringő és polka hangzott fel a Strauss család szerzeményeiből, de Brahms, Pazeller Jakab és Erkel Ferenc Palotását is örömmel hallgatta a közönség. A zenekarban iskolánk tanárain és diákjain kívül volt növendékeink, tanáraink, valamint ismerős zenésztársaink is közreműködtek. A hangverseny sikeréhez nagyban hozzájárultak remek szólistáink - Tomka János, Papp Mátyás, Krémer Nóra Lili és Kiss Vilmos Péter -, akik László Bernadett tanárnő zongorakíséretével szintén felemelő élményekkel gazdagították tisztelt hallgatóságunkat.
A videó megtekintéséhez kattints a képre! ***15 éve már, hogy iskolánk felvette a Kossuth-díjas zeneszerző, karnagy és zenepedagógus, Csenki Imre nevét. Ebből az alkalomból december 3-án a Karacs Ferenc Múzeumban zenei vetélkedő keretében ismerkedtek meg diákjaink névadónk életútjával és műveivel. A Vitális Éva tanárnő által felkészített négyfős csapatoknak kvízkérdésekben, kirakó és zenefelismerési feladatokban kellett számot adniuk ismereteikről. A legfelkészültebbeket oklevéllel, DVD és könyvajándékkal jutalmazták a zsüri tagjai, akik között örömmel köszöntöttük Rásó János alpolgármester urat, valamint Tányér József urat, a Városi Könyvtár képviselőjét.
Gratulálunk a nyertes csapatok tagjainak: I. Boros Boglárka, Kékesi Mirjam, Kis Elizabet, Szabó Beatrix
II. Győri Petra, Hajzer Erika, Lövei Károly, Veres Orsolya
III. Bóné Boglárka, Császár Vivien, Mogyorósi Nilolett, Vadász Attila
***
Bánsághy Kálmán tanárúr és Beregszászi Zsuzsa gitár-fuvola duója, valamint Kóródi Katinka és Varga Veronika hegedű-zongora játéka színesítette 2014. december 1-én a Karacs Ferenc Múzeumban Püspökladány 2015. évi Naptárának és Kalendáriumának bemutatóját és Gyõrfi Lajos szobrászmûvész kiállításának megnyitóját .
***2014. november 26-án a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában rendezték meg a zeneiskolák kiemelkedően tehetséges növendékei számára a Tehetség-Gála elnevezésű hangversenyt, melyen iskolánk is bemutatkozott. Gratulálunk az itt szereplő tanulóknak és tanáraiknak: 1.Weiner Leó: Csürdöngölő ***2014. november 7-9-én rendezték meg Zalaegerszegen a XIII. Országos Lubik Imre Zeneiskolai Trombitaversenyt, melynek negyedik korcsoportjában TOMKA JÁNOS növendékünk 3. helyezést ért el. és a zongorán kísérő LÁSZLÓ BERNADETT tanárnőnek.
***
2014.október 4-én Püspökladány főterén iskolánk fúvószenekarának és a nádudvari Ady Endre Művelődési Központ Mazsorett csoportjának látványos karneváli műsora nyitotta meg a városi Szilvaünnepet. Felkészítő tanárok: Szálkai János és Tőzsér Erzsébet.
***
***2014. júliusában furulyásaink barátaikkal és tanáraikkal ismét felejthetetlen hetet töltöttek együtt a balatongyöröki ifjúsági táborban. Hálásan köszönjük Sándorné Kovács Enikőnek, Gál Andrásnak, Smidróczki Zsoltnak és a Szam Sped Kft.-nek.
***2014. augusztusában fúvószenekarunk, mint minden évben zenekari tábor keretében Kisújszálláson készült fel a 45. Debreceni Virágkarneválra. Aug. 16-án a kisújszállási strandon két alkalommal, 17-én Nádudvaron, 20-án pedig Debrecenben láthatták és hallhatták fergeteges karneváli műsorukat, melyet a kisújszállási Mellofon fúvósegyüttessel és a nádudvari Ady Endre Művelődési Központ Mazsorett csoportjával közösen mutattak be. Gratuláció és köszönet a résztvevőknek és a felkészítő illetve segítő tanároknak: Szálkai Jánosnak, Tőzsér Erzsébetnek, Sándorné Kovács Enikőnek, Gál Andrásnak és Smidróczki Zsoltnak! A karnevál nyitókocsiján is - immár hagyományosan - iskolánk növendékei fújták a fanfárt. Felkészítő tanáruk Smidróczki Zsolt.
***
A képre kattintva a képzőművészet tanszakunk Petritelepi, és Kálvin téri csoportjának a 2013/14-es tanév során készült munkáiból láthattok ízelítőt. Tanár: Beregszászy Tamás. Az albumok tematikusak. Kellemes nézelődést! Életkor: 8-12 év TŐKE BIANKA, VÍGH VIVIEN, DARÓCZI SÁNDOR, MEZEI DÁNIEL, CSETNYÁK MÓNIKA, FEKETE ADRIENN, GONDA BIANKA, MEZEI ÁDÁM, KOSZTA RÓBERT, MALOMVÁRI DÁNIEL, MILE ARTÚR BÁLINT, NAGY ZOLTÁN DÁVID, RÁCZ PATRÍCIA RÉKA, BÁCSI NIKOLETT, BARÁT PÉTER, JUHÁSZ PÉTER, ZÁHORSZKI DIÁNA, PANDUR FERENC, KOZÁK PÉTER
***
***
(Farsang, Karácsony, Tavaszváró, Főzés)
***
a közönség a püspökladányi katolikus templomban, ahol az Áfész Énekkari Egyesület évadzáró hangversenyén közreműködtek. Felkészítő tanárok: Sándorné Kovács Enikő és Gál András.
KATT A KÉPRE!
***
2014. június 28-án Füzesgyarmaton aratott nagy sikert egyesített fúvószenekarunk a Füzes Fesztivál keretében harmadik alkalommal megrendezésre kerülő mazsorett felvonulással egybekötött Fúvós Találkozón.
***
***
2014. április 16-án iskolánk szervezésében második alkalommal került megrendezésre városunkban a Megyei Kamarazenei Találkozó a Dorogi Márton Városi Művelődési Központ színháztermében. 8 művészeti iskola - Debrecen, Hajdúszoboszló, Hajdúhadház, Csökmő, Nádudvar, Derecske, Mikepércs Püspökladány – közel 150 növendéke hódolt az együttzenélés örömeinek kisebb-nagyobb formációkban. A válogatás megtekintéséhez kattints a képre!
***
VERSENYEREDMÉNYEINK: 2014. április 12-én három versenyen is remekül szerepeltek növendékeink: 1. Demecserben rendezték meg az V. Országos Fúvószenekari Fesztivált és Minősítő versenyt, amelyen iskolánk és a kisújszállási Mellofon egyesített fúvószenekara Szálkai János vezetésével "C" kategóriában ARANY minősítést kapott.
Tomka János - trombita - kiemelt arany Tomka Joel - trombita - arany Tomka Boáz - trombita - ezüst Tanáruk: Smidróczki Zsolt Szabó Sámuel Péter - kürt - bronz Kiss Tamás - kürt Tanáruk: Szálkai János
3. Az ütősök két csapattal versenyeztek az április 11-13-án megrendezett XIV. Országos Ütőhangszeres Kamaraversenyen Vácott, ahol az ütőegyüttes kategóriában együttesünk dicséretet kapott. Az együttesek tagjai: 2.korcsoport: Béres Viktor, Egri Zsolt, Sárándi Márton, Kotra Benedek, Farkas Adél és Hegedűs Bence Hunor. Ütőegyüttes kategóriában: Győri Ildikó, Győri Ágnes, Papp Vivien, Smidróczki Anikó, Gombos Balázs, Kiss Dávid, Baranyai Dávid, Agárdi Péter. Tanáruk: Szabóné Bojtor Éva
***
Minden érdeklődőt szeretettel várunk Matuz István fuvolaművész modern fuvolatechnikára írott saját műveinek bemutató hangversenyére.
***
Iskolánkat az 1. korcsoportban Kiss Tamás, a 2. korcsoportban pedig Szabó Sámuel képviselte. A gyerekek két különböző karakterű darabot adtak elő kotta nélkül. Növendékeink szépen helytállva képviselték iskolánkat a találkozón, mely jó főpróbája volt az áprilisban megrendezésre kerülő Demecseri Rézfúvósversenynek. Felkészítő tanár: Szálkai János
***
A Csenki Imre Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézmény vezetősége és a Zenei Nevelésért Alapítvány nevében szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik hozzájárultak a 2014-es FARSHANGI jótékonysági rendezvényünk sikeréhez. Köszönjük a jelmezek és díszletek elkészítését, a sok-sok tombola ajándékot, a szállításban, pakolásban való önzetlen segítséget, a finom sütiket, üdítőket. Nagyon hálásak vagyunk a biztatásért és a sok-sok tapsért. Bízunk abban, hogy maradandó élményeket sikerült szerezni mind a szereplő gyerekeknek, mind a nézőknek.
Egy kis ízelítő a FarsHangi műsorból: VIDEO1, VIDEO2
***
FARS(H)ANG 2014 Mottó:"Köszönöm a zenét, mit nektek adok. Azt,hogy ettől BOLDOG vagyok" Február 21-23 között immár 16. alkalommal tartotta meg három "telt házas" előadását a művelődési házban a Csenki Imre Művészeti Iskola. Ezúttal is teljes volt a siker és az általános dicséreteken,gratulációkon túl főként azt a kérdést tette fel a legtöbb ember: hogyan tudunk évről-évre megújulni és felülmúlni az előző év sikereit? Jómagam, aki idáig minden Farsangon aktívan részt vettem, már korábban is elgondolkodtam azon, miként is lett az egyszerűnek indult mókás koncertből ekkora, várost, megyét megmozdító híres esemény.
Azt gondolom, hogy amelyik tantestületben ennyi tehetséges, kreatív, a zenéhez alázattal forduló, egymással és a gyerekekkel együttműködni képes tanár dolgozik - ott ilyen nagy "vállalkozás" is sikeres lehet, sőt,ezek lehetnek a siker alapjai. Azon már egyik kollégám sem csodálkozott, hogy amikor január közepén összeírtuk a műsorszámukat, szinte pillanatok alatt elkészült a program - aminek a hosszúságát már évek óta képtelenek vagyunk "normális keretek közé" szorítani. Persze, ahol minden tanszak ki akarja venni a részét a remélt sikerből, ott nem is lehet rövid műsort összeállítani. Nem hiszem hogy egyedül vagyok azzal a véleményemmel, mely szerint a az elismerés a KÖZÖNSÉGET is megilleti, merthogy végigbírták ülve (a nem túl kényelmes székeken) a 4 és fél órás előadásokat! Utána pedig úgy nyilatkoztak, hogy észre sem vették az idő múlását... - külön köszönet jár ezért!
Idei műsorunkhoz új szereplők is csatlakoztak és valóban "színesítették" az eddig is változatos képet, ötleteikkel hozzájárultak a sikerhez. BEREGSZÁSZY TAMÁS bemutatta, milyen nagy mókamester - azon túl, hogy a díszleteket is ő készítette el- ,VITÁLIS ÉVA pedig majdnem 100(!) gyereket szerepeltetett a színpadon és a műsort záró mese ötletét is ő találta ki, valamint valósította meg. Feltétlenül meg kell említenem még SZABÓNÉ BOJTOR ÉVA és SMIDRÓCZKI ZSOLT tanárokat, akik rengeteget dolgoztak az alapfelvételek elkészítésével.(is) Ami a gyerekeket illeti, nos olykor szinte megható, de mindenképpen boldogító érzés volt látni, tapasztalni, érezni a lelkesedésüket, ami bennünket, tanárokat is segített túllépni az olykor elő-előforduló nehézségeken, fáradtságon. Itt szeretném megemlíteni, hogy nagyon fontosnak tartom azt, hogy minél több gyereknek legyen kapcsolata a zenével, mert egészen más lesz a viselkedésük a társaikkal szemben is, azontúl ,hogy magukat is gazdagítják. Önbizalmuk, önértékelésük megnő, fegyelmezettebbek és sikeresebbek lesznek, a zene lelkileg is erősíti őket. Aki látta a kis szolfézs-csoport önfeledt mókázását a "hócsatában", majd a nyár örömeit megidézve ( Pancsoló kislány), azt hiszem tudja, mire gondoltam. Legalább ennyire fontos dolog és munkánk sikerét jelenti az a sok "öreg diák", aki évről-évre visszajár a Farsangokra. A rézfúvós-együttes szinte minden tagja felnőtt már, többségük dolgozik is, de ezt a mókát még csak véletlenül sem hagynák ki - és sok "csapatban" vannak ilyen fiatalok, akiket a zene szeretete még ilyenkor is visszahoz közénk. ( Példaként azt a kedves volt tanítványomat szeretném megemlíteni, aki az ország túlsó végéből jött el, hogy az egyik előadáson szerepelhessen - vagy SZILÁGYINÉ TÓTH IRÉN tanárnőt, aki most "frissítette" csellista tudását.) Szeretnék külön köszönetet mondani a szülőknek is, mivel számtalanszor hozták-vitték próbákra a gyerekeket (akár este is), hol ide,hol oda. A Zeneiskola a furulyazenekar és a szolfézs-csoportok próbái idején úgy nézett ki, mintha szülői értekezletet tartottunk volna, annyi szülő ült-állt a folyosón ( és akkor még a pakolásban nyújtott segítségről nem is szóltam...) Végül azt is meg kell említenem, hogy a készülődés során - és az elmúlt félév alatt - sajnos olyan tragikus események is történtek, amelyek nemcsak az érintetteket, de a Tantestületet is megviselték. Valószínűleg ezért is voltunk kicsit érzékenyebbek a készülődés során, mint máskor. De az fel sem merült senkiben sem, hogy feladjuk, ne csináljuk meg a sok szép műsort! Ezért is volt felemelő élmény az, amikor a mese végén (amikor legördült a függöny) meghatódva, könnyes szemekkel borultunk egymásra.
Bódiss Miklós
***
2014. január 30-án Debrecenben a Zeneiskolai Továbbképzős Verseny területi válogatóján iskolánkat Daróczi Bettina tubás növendékünk képviselte. A nagyon magas színvonalú versenyen sikeresen helyt állt, és külön dicséret illeti, hogy még egyetemi tanulmányai mellett is időt szakított a felkészülésre. Zongorán kísért Farkas Ágnes tanárnő. Felkészítő tanár: Szálkai János.
***
2014.január 9-én a Dorogi Márton Művelődési Központ zsúfolásig megtelt színháztermében nagysikerű újévi hangversenyt adott a debreceni Lyra szimfónikus zenekar Balogh József vezényletével. A műsorban remek produkciókkal közreműködött iskolánk csellóegyüttese, valamint tanáraink, Bódiss Miklós és László Bernadett.
***
***
Meghitt hangulatú karácsonyi hangversennyel zárta a 2013. évet december 16-án iskolánk furulya-zenekara.
***
2013.december 18-án este hangos énekszótól visszhangzott a Dorogi Márton Művelődési Központ színházterme. A hagyományos óévbúcsúztató karaoke partynkon 27 tanulónk 23 műsorszámmal örvendeztette meg a közönséget. A zsűri arany, ezüst és bronz minősítésekkel értékelte a produkciókat, de aközönség is szavazhatott a neki legjobban tetsző műsorszámra. Köszönjük a hangulatos, vidám estét!
***
2013. október 25-én a Swing Jazz Kultúráért Alapítvány jóvoltából egy rendkívüli és különleges hangverseny, egy „Gospel koncert” fültanúi és élvezői lehettünk a zsúfolásig megtelt püspökladányi katolikus templomban. Másnap délelőtt a zeneiskola hangversenytermében pedig megismerkedhettünk közelebbről a fellépő művészekkel egy szakmai beszélgetés keretében.
***
Fúvószenekarunk Szálkai János vezényletével 2013. október 23-án az 1956-os emlékműnél adott térzenét, majd közreműködött az ünnepség és a koszorúzás alatt.
***Iskolánk fúvószenekarának fellépései Szálkai János vezetésével 2013 nyarán:
***Furulyásaink júliusban Sándorné Kovács Enikő, Gál András és Smidróczki Zsolt vezetésével öt napot töltöttek Balatongyörökön. A tábor jó hangulatát tükrözi a következő videó.
***Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett kollégánk, Kovács János tanár úr 2013. július 9-én tragikus hirtelenséggel elhunyt.
* * *
2012.októberében babamuzsika foglalkozás indult a zeneiskolában. A szülőkhöz és a gyerekekhez az év folyamán bármikor lehet csatlakozni. A foglalkozások minden szerdán 10 órakor kezdődnek a Petőfi utca 40 szám alatt. Bővebb információért forduljanak Tőkésné Szabó Zoéhoz. ( Tel: 06/30/428-0193 ) Várunk minden kedves érdeklődő anyukát és babáját fél éves kortól 3 éves korig. Suta Andrásné Veress Szilvia zenetanár és népes-lelkes kis csapata!
* * *Tanévzáró ünnepély: 2013. június 12-én, szerdán 17 órakor a Dorogi Márton Városi Könyvtár és Művelődési Központ Színháztermében.
Beiratkozás a 2013/14-es tanévre: 2013.június 13-14-én 13-18 óráig a zeneiskolában.
* * *
* * *
Iskolánk fúvószenekara a Kisújszállási Mellofon fúvósegyüttessel összevonva meghívást kapott Abonyba a 2013. május 19-én, pünkösd vasárnapján megrendezett II. Főtér Fesztivál - Fúvószenekari és Mazsorett Találkozóra. A program egésznapos volt, délelőtt két térzenét adtak a város két pontján, melyen a Zagyvarékasi Mazsorettek is közreműködtek. Ebéd után fúvósaink az abonyi strandon pihenhették ki a menetelés fáradalmait. Az esti program 17 órától ismét felvonulással indult, melyen az Abonyi Kismazsorettekkel együtt menetelt zenekarunk a főtérre. Az est folyamán öt zenekar adott műsort: az Abonyi Kis-, és Nagyzenekar, a Hódmezővásárhelyi, a Gyulai , valamint Püspökladány és Kisújszállás összevont zenekara. A koncert végén összzenekari indulózás fokozta a fesztiválhangulatot. A résztvevők és a közönség számára is felemelő érzés volt a 250 főből álló nagyzenekart hallgatni. Együttesünk magas színvonalon képviselte iskolánkat Szálkai János vezetésével.
* * *
2013. május 1-én harmadik alkalommal rendezték meg a Kisújszállási Regionális Fúvószenekari Találkozót, melyen az Abonyi Fúvószenekari Egyesület, a kisújszállási Mellofon és a püspökladányi Csenki Imre Alapfokú Művészetoktatási Tanintézmény Összevont Fúvószenekara szórakoztatta nagy sikerrel a közönséget.
* * *
Méltón képviselte iskolánkat Egri Béla és Egri Zsolt Derecskén 2013. március 2-án a XII. Megyei Kürtöstalálkozón. Felkészítő tanáruk Szálkai János, zongorán kísért Farkas Ágnes, aki színvonalas kíséretért dícséretet kapott.
* * *
A Csenki Imre Alapfokú Művészetoktatási Tagintézmény vezetősége
|